Executive Lodge Absecon
39.418787, -74.493706
$$$$|Visa på kartaAbsecon,
USA|
17 bilder
551SEK
17 bilder
17 bilder
17 bilder
17 bilder
17 bilder
Executive Lodge Absecon
$$$$
Beskrivning
Centrala Absecon ligger inom 2 km och Mainland Baptist Church ligger ungefär 3 km bort.
Läge
Gästerna kan besöka Absecon Bay, som ligger ungefär 25 minuters promenad bort. Det tar 25 minuter med bil till Brant Beach. Det tar också ungefär 25 minuter till fots från Heritage Park.
Det tar ca 30 minuter med bil till Atlantic City International flygplats.
Rum
Vissa rum har kabel-TV med HBO, HBO-kanaler och plattskärms-TV med satellitkanaler. Gästerna kan använda en duschkabin och en separat toalett samt hårtorkar och badlakan.
Bra att veta
Incheckning/Utcheckning
från 15:00-23:59
senast 11:00
Bekvämligheter
Det finns gratis allmän parkering på plats.
Wi-Fi finns tillgänglig på hela hotellet och är gratis.
Övrig information
Husdjur
Husdjur ej tillåtna.
Byggnad
Antal rum:22
Priskalender
Kolla tillgänglighet och priser för dina valda datum!
Viktig information om Executive Lodge Absecon
| 💵 Lägsta rumspris | 551 SEK |
| 📏 Avstånd till centrum | 1.1 km |
| 🗺️ Läget | 9.2 |
| ✈️ Avstånd till flygplats | 14.4 km |
| 🧳 Den närmaste flygplatsen | Atlantic City International, ACY |
Läge
Adress
Adressen har kopierats.
300 East Absecon Boulevard (Route 30),
Absecon,
New Jersey,
USA,
08201
,New Jersey
Kartvisning
300 East Absecon Boulevard (Route 30),
Absecon,
New Jersey,
USA,
08201
,New Jersey
- Populära sevärdheter
- I närheten
- Restauranger
- Hotell i närheten
Park
Heritage Park
2.1
km
Landmärke
Absecon 9-11 Memorial
2.3
km
Landmärke
Absecon Wildlife Management Area
1.1
km
Landmärke
Friends of the Mansion
1.2
km
Landmärke
Veterans Memorial
1.6
km
Landmärke
Absecon Bay
2.1
km
Park
Veterans Memorial Park at Glenn by the Bay
2.4
km
Landmärke
9/11 memorial
1.9
km
Landmärke
Miss Absecon Memorial
1.9
km
Kyrka
St Elizabeth Ann Seton Catholic Church
2.0
km
Landmärke
Turtle statue
2.0
km
Landmärke
Stone Site Dedication
2.0
km
Landmärke
atlantic city convention center
2.3
km
Landmärke
Glenn By The Bay
2.3
km
Landmärke
Eternal Refuge Pentecostal
2.3
km
Landmärke
Seasor Park
3.1
km
Kyrka
Mount Pleasant United Methodist Church
2.5
km
Landmärke
Mount Pleasant Church
2.5
km
Landmärke
Platnium Casino Travel
2.6
km
Park
Dr Johnathan Pitney Park
2.8
km
Landmärke
Gaming Galore
2.8
km
Landmärke
Mount Olive Church
2.8
km
Kyrka
Mount Olive Newborn Church
2.8
km
Landmärke
Pleasantville Recreation
3.0
km
Landmärke
BounceU
3.0
km
Landmärke
Noyes Museum of Art
3.2
km
Kyrka
Mainland Baptist Church
3.6
km
Landmärke
Pleasantville
3.8
km
Golfbana
Seaview Golf Resort
3.7
km
Golfbana
Seaview Golf Club
3.8
km
Park
Heritage Park
0 m
500 Mill Rd
Absecon 9-11 Memorial
0 m
Absecon Bay
0 m
539 E Absecon Blvd
atlantic city convention center
0 m
Kyrka
St Elizabeth Ann Seton Catholic Church
0 m
Absecon Wildlife Management Area
1.1
km
Friends of the Mansion
1.2
km
Restaurang
Hi Point Pub
1.2
km
Restaurang
Joe & John's Pizza & Italian
1.1
km
Recensioner av Executive Lodge Absecon
Har du bott där?
Dela din upplevelse med oss.
Vanliga frågor om Executive Lodge Absecon
Hur långt ligger det 2-stjärniga Executive Lodge Absecon från centrum?
Absecons centrum kan nås inom 15 minuters promenad från det 2-stjärniga Executive Lodge Absecon.
Vilken flygplats ligger närmast det 2-stjärniga hotellet Executive Lodge Absecon?
Det 2-stjärniga hotellet Executive Lodge Absecon ligger 30 minuters bilresa (15 km) från flygplatsen Atlantic City International.
Vad är den tidigaste och den senaste tiden, jag kan checka ut på det 2-stjärniga Executive Lodge Absecon?
Du kan checka ut från det 2-stjärniga Executive Lodge Absecon från 11:00 till 11:00.
Vad kostar ett rum på detta motell?
Priserna på detta motell börjar på 57$.
Vilka betalningsmetoder accepteras på detta 2-stjärniga hotell?
På detta 2-stjärniga hotell kan gästerna betala med kontant, Visa och American Express samt andra betalningsmetoder.
Vilka rumstyper erbjuder hotellet Executive Lodge Absecon?
Hotellet Executive Lodge Absecon har sådana rumstyper som Svit med King size-säng, Deluxe Svit och Dubbelrum.
Vilka bekvämligheter finns i rummen på det 2-stjärniga Executive Lodge Absecon?
De flesta rummen på det 2-stjärniga Executive Lodge Absecon har kabel-TV med HBO, HBO-kanaler och plattskärms-TV med satellitkanaler.
Finns det gratis internet på hotellet Executive Lodge Absecon?
Ja, hotellet Executive Lodge Absecon erbjuder Wi-Fi i hela boendet gratis.